FACEBOOK...
MENU...
Dlaczego dzieci bawią się w wojnę?

Dlaczego dzieci bawią się w wojnę?


Agresja Rosji na Ukrainę zburzyła życie wielu rodzin. Docierające do nas obrazy bombardowanych miast i wsi, napływ ludzi uciekających przed okrucieństwami wojną, pojawienie się w szkołach i przedszkolach dzieci z Ukrainy przyczyniło się jednocześnie do zwiększenia "zabaw w wojnę". Bardzo aktualne jest zatem pytanie postawione przez autorów pracy: Dlaczego dzieci bawią się w wojnę? Dziecięca zabawa małymi żołnierzykami i czołgami została w pełni udźwiękowiona w domu nagraniami odgłosów zmywarki, spuszczanej w toalecie wody i innych sprzętów domowych. Zabawę chłopca dramatycznie przerywa odgłos wybuchającego granatu.
Dorota Kozieradzka jest wykładowczynią na warszawskiej ASP. Fotografka, malarka, twórczyni projektów intermedialnych. Finalistka festiwali i konkursów takich jak Bielska Jesień, Rybie Oko, TIFF Festival, Konkurs Fundacji Rodziny Staraków, Nagroda Artystyczna Siemensa. Autorka i uczestniczka ponad sześćdziesięciu wystaw w kraju i za granicą.

Michał Szuszkiewicz - absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. W 2005 r. był stypendystą programu Sokrates Erasmus na Universidad di Castilla la Mancha w Cuence w Hiszpanii. Finalista: IX edycji konkursu im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (2009); VII edycji konkursu Rybie Oko w Bałtyckiej Galerii Sztuki (2013); konkursu "Showdown VII" rozgrywanego na stronie Saatchi Online (2008). Jego prace znajdują się wielu kolekcjach w polskich i międzynarodowych, m.in. w kolekcji Dietricha Mateschitz’a, czy Luciano Benetton Collection: Imago Mundi collection. 

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Otwarta Rzeczpospolita