FACEBOOK...
MENU...
Granice Wolności

Granice Wolności

W ramach Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Europa wobec wyzwań XXI wieku. Tegoroczny temat przewodni to: GRANICE WOLNOŚCI. W zaplanowanej na dwa dni debacie wezmą udział naukowcy, dziennikarze, osoby reprezentujące różne religii oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z Polski i Europy.
Pragniemy spojrzeć na „wolność” i dyskutować o niej z różnych punktów widzenia, szukając jej źródeł i granic. Obserwując to, co dzieje się obecnie w świecie, zaplanowane dyskusje nabierają wyjątkowo aktualnego charakteru.
Wśród prelegentów będą wybitni dyplomaci (m.in. b. ambasador Jerzy Bahr), naukowcy (m.in. prof. Andrzej Zoll, prof. Paul Gradvohl, prof. Paweł Śpiewak, prof. Mariusz Wołos, prof. Monika Płatek, prof. Jan Woleński, prof. Zdzisław Mach, prof. Rafał Łętocha), znakomici dziennikarze (m.in. Konstanty Gebert, Krystyna Kurczab-Redlich, Jerzy Sadecki), czy szefowie tak szacownych instytucji jak Muzeum Narodowe w Krakowie (Zofia Gołubiew).
Konferencja jest elementem budowy wizerunku Oświęcimia jako istotnego ośrodek edukacji na rzecz na rzecz praw człowieka. Nigdzie indziej bowiem edukacja w tym zakresie nie nabiera takiej wymowy i mocy, jak w cieniu Auschwitz.
Patronat nad konferencją objęła prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.

UDZIAŁ W KONFERENCJI: Konferencja ma charakter otwarty, ale ze względu na ograniczone możliwości warunkiem lokalowe warunkiem uczestnictwa będzie posiadanie wejściówki. Można ją otrzymać po wypełnieniu zamieszczonego poniżej zgłoszenia.

MIEJSCE KONFERENCJI:
Biblioteka Galeria Książki: Sesja I, II, III, V
PWSZ im. Rtm. W.Pileckiego w Oświęcimiu: Sesja IV

Organizator konferencji: MIASTO OŚWIĘCIM

Partnerzy konferencji: Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu, Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, Dom Spotkań z Historią w Warszawie, Fundacja na rzecz MDSM w Oświęcimiu, Fundacja Dialog-Pheniben, Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej (PAUCI), Instytut Historii UP im. KEN w Krakowie, Muzułmański Związek Religijny, PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita, Stowarzyszenie Romów w Polsce, Zakład Bezpieczeństwa Narodowego WSB w Chorzowie.

Najnowsze w galerii...

 Maja Ostaszewska

Kategoria: POSTAĆ

Marzena Maj

Kategoria: INSPIRACJA 

Joanna Talewicz

NAGRODA SPECJALNA OIPC 

Partnerzy OIPC...
  • Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau