FACEBOOK...
MENU...

Zakończyliśmy pierwszą edycję Letniej Akademii im. Samuela i Edith Fleischmanów, której współorganizatorem był Instytut Auschwitz na rzecz Zapobiegania Zbrodniom Ludobójstwa i Masowym Aktom Okrucieństwa. Wzięli w niej udział nauczyciele i edukatorzy z Polski i zagranicy. Trzy dni wspaniałych wykładów i dyskusji na długo pozostaną w naszej pamięci. 

Jesteśmy też bardzo wdzięczni Edwardowi Fleischmanowi, założycielowi i byłemu prezesowi amerykańskiej firmy Tandym Group, który zdecydował się wesprzeć finansowo to przedsięwzięcie.

Edward Fleischman jest najmłodszym synem dwójki polskich ocalałych z Holokaustu. Powiedział on: „Rodzice swoje doświadczenia z czasów Holokaustu przeżywali w odmienny sposób: ojciec nigdy nie mówił o wojnie, zmieniło się to dopiero pod koniec życia. Natomiast mojej matki wojna nigdy nie opuściła. Mama opowiadała o tym tragicznym czasie często. Ameryka nigdy nie stała się dla niej domem. Domem na zawsze pozostała dla mamy Polska. Mam nadzieję, że Letnia Akademia da jej uczestnikom dobre przygotowanie do angażowania siebie i innych w pracę na rzecz przeciwdziałania antysemityzmowi, ksenofobii i rasizmowi oraz promowanie pokoju w naszych społeczeństwach poprzez edukację”.

 

Dziękujemy wszystkim za udział

galeria zdjęć 

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego