FACEBOOK...
MENU...
Stereotypy

Stereotypy są powszechne i powierzchowne, uproszczają i spłycają rzeczywistość. Z pozoru wydają się być niegroźne, ale często prowadzą do uprzedzeń i dyskryminacji.

„Prezentujemy w filmie wizerunki, z którymi byłyśmy utożsamiane z racji pobieżnej oceny naszego wyglądu. Oparte są o powszechne przekonania dotyczące danej grupy etnicznej, których emanacją są stroje na bale przebierańców dostępne w internecie” – mówią twórcy i twórczynie tej pracy. Klaudia Kiercz Długołęcka pracuje na ASP w Instytucie Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego. Twórczyni z obszaru sztuk wizualnych, ilustratorka. Dorota Kozieradzka jest wykładowczynią na warszawskiej ASP. Fotografka, malarka, twórczyni projektów intermedialnych. Finalistka festiwali i konkursów takich jak Bielska Jesień, Rybie Oko, TIFF Festival, Konkurs Fundacji Rodziny Staraków, Nagroda Artystyczna Siemensa. Autorka i uczestniczka ponad sześćdziesięciu wystaw w kraju i za granicą. Hanka Podraza jest kostiumografką. Interesują ją ubrania we wszystkich przestrzeniach życia, najmniej w reklamie, bo stara się nie przykładać ręki do konsupcjonizmu tego świata. Ma więcej zdjęć na instagramie niż obserwujących. 

Filip Zubowski to poeta audiowizualny; podróżnik krain symboli, znaczeń, kontekstów; autor zdjęć do wielu seriali dokumentalnych. 

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Centrum Żydowskie w Oświęcimiu