FACEBOOK...
MENU...

10 grudnia - Dzień Praw Człowieka

Już po raz piąty w Oświęcimiu odbyła się konferencja dla młodzieży O wolności i prawach człowieka . W tym roku naszymi wyjątkowymi gośćmi byli: 

Saidali ASHUROV - pochodzi z Tadżykistanu. Jest absolwentem filozofii oraz religioznawstwa na Uniwersytecie w Islamabadzie. Potem pracował jako wykładowca uniwersytecki. Zaangażował się we współorganizację protestów na rzecz praw dla najuboższej części społeczeństwa. Znalazł się na czarnej liście tadżyckich władz i musiał uciekać. W 2016 r. udało mu się przedostać do Polski. Dziś mieszka z rodziną w Warszawie, gdzie w Centrum Wielokulturowym uczy języka arabskiego i angielskiego


dr Jolanta LANGE - prezeska stowarzyszenia Pro Humanum, przewodnicząca Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania. Współautorka opracowania Krajowego Programu Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i Związanej z Nimi Nietolerancji 2004-2009. Prowadzi zajęcia poświęcone tematyce uprzedzeń i stereotypów, wielokulturowości oraz przeciwdziałania dyskryminacji i zarządzania różnorodnością.

 

Gabriel DITTRICH - od 30 lat pracuje z młodzieżą, a w ostatnich 15 w Campus Christophorus Jugendwerk w Breisach-Oberrimsingen. Pomaga też młodym osobom, które trafiają do Niemiec jako uchodźcy. Członek Zarządu Stowarzyszenia „Fur die Zukunf lernen – Verein zur Erhaltung de Kinderbaraken Auschwitz-Birkenau e.V.”


Zbigniew BARTUŚ - publicysta, reportażysta oraz dziennikarz śledczy i gospodarczy „Dziennika Polskiego” i mediów Grupy Polska Press. Laureat kilkudziesięciu prestiżowych nagród dziennikarskich - ogólnopolskich (w tym Wolności Słowa, Grand Press, Dziennikarz Ekonomiczny Roku) i regionalnych (Grand Prix Dziennikarzy Małopolski). Członek Zarządu Fundacji Pamięci Ofiar Auschwitz. Współzałożyciel Klubu Rotary w Oświęcimiu. Członek Stowarzyszenia Alumni (uczestników programów Departamentu Stanu USA).

oraz  uczniowie wraz z opiekunami ze szkół w Oświęcimiu oraz z całej Małopolski.  

 



Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Instytut Historii i Archwiwistyki UP im. KEN w Krakowie