FACEBOOK...
MENU...

Zaproszenie na konferencję: Wolność słowa/Wolność kłamstwa

zaproszenie na V forum

Anna Wolff-Powęska, Andrzej Zoll, OP Tomasz Dostatni, Adam Bodnar, Monika Płatek, Bożena Szubińska, Henryk Wujec, Zbigniew Nosowski, Yaron Becker i wielu innych znakomitych gości weźmie udział w majowym V Oświęcimskim Forum: Europa wobec wyzwań XXI wieku. Głównym tematem tegorocznej konferencji jest szeroko rozumiana wolność słowa w przestrzeni publicznej, coraz intensywniej i celowo zalewanej przez fałszywe treści.

Konferencja skierowana jest do działaczy społecznych, pracowników nauki, nauczycieli, przedstawicieli instytucji działających na rzecz praw człowieka oraz edukacji historycznej, ludzi wrażliwych na otaczający świat.

MIEJSCE KONFERENCJI: Biblioteka Galeria Książki, ul. Nojego 2b, 32-600 Oświęcim.

UDZIAŁ W KONFERENCJI: Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przysłanie wypełnionego zgłoszenia na adres: oipc@oipc.pl do 15 kwietnia oraz otrzymanie potwierdzenia przyjęcia na konferencję od organizatorów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłoszeń.

PATRONAT HONOROWY: Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich

 

ORGANIZATORZY: Oświęcimski Instytut Praw Człowieka/ Biblioteka Galeria Książki, Miasto Oświęcim

PARTNERZY: Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, Fundacja na rzecz MDSM w Oświęcimiu, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Fundacja Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau, Stowarzyszenie Romów w Polsce, Rotary Klub Oświęcim, Dom Spotkań z Historią w Warszawie, Instytut Historii i Archiwistyki UP im. KEN w Krakowie, Instytut Naukowy Bezpieczeństwa WSB w Chorzowie, CBH UJ, Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście UJ.Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Dom Spotkań z Historią w Warszawie