FACEBOOK...
MENU...

Zgłoś kandydata / kandydatkę do Nagrody Nieobojętności OIPC 2022

zdjęcie Nagrody Nieobojętności

 

Zapraszamy do zgłaszania kandydatek/kandydatów do Nagrody Nieobojętności Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka 


Nagroda Nieobojętności OIPC przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do upowszechniania idei praw człowieka i wartości humanizmu, inspirują innych do działań na tym polu, pobudzają ludzką aktywność w celu tworzenia i ustawicznego umacniania społeczeństwa obywatelskiego, edukują dzieci, młodzież i dorosłych pod kątem praktycznego stosowania i popularyzowania praw człowieka.

Nazwa/idea Nagrody nawiązuje do słów Mariana Turskiego wypowiedzianych w Muzeum Auschwitz. Jego wezwanie – „Nie bądź obojętny” – poruszyło wielu ludzi w Polsce, Europie i na całym świecie. Uświadomili oni sobie, że z gruntu intymna przypowieść ofiary o najmroczniejszym okresie XX wieku odnosi się tak naprawdę do teraźniejszości i przyszłości. 

Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: POSTAĆ i INSPIRACJA

 

W kategorii POSTAĆ – nagroda przyznawana jest za wzorcową postawę i wybitny dorobek w obszarze krzewienia i umacniania w społeczeństwie idei praw człowieka.


W kategorii INSPIRACJA - nagroda przyznawana jest za wytrwałe i skuteczne działania edukacyjne oraz inspirowanie innych do obywatelskiej aktywności opartej na idei praw człowieka.

Nagroda ma charakter honorowy. Laureatów wyłonią członkowie Kapituły Nagrody w styczniu 2022 r.

 

Zapraszamy do zgłaszania kandydatów/kandydatek. Zgłoszenia można dokonać indywidualnie lub instytucjonalnie do 10 grudnia 2021 r. Formularz należy dostarczyć do siedziby OIPC listownie bądź mailem ( MBP Galeria Książki w Oświęcimiu, ul. Nojego 2b, 32-600 Oświęcim / oipc@oipc.pl) Formularz zgłoszeniowy i Regulamin nagrody znajdują się poniżej.

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Fundacja Dialog-Pheniben