FACEBOOK...
MENU...

"O wolności i prawach człowieka. GDY SŁOWA ZABIJAJĄ"

10 grudnia w Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu odbyła się II Międzynarodowa Konferencja dla Młodzieży, Studentów i Doktorantów "O wolności i prawach człowieka. GDY SŁOWA ZABIJAJĄ". Do tematyki konferencji uczestników wprowadziła dr Alicja Bartuś. W sesji I zatytułowanej "W poszukiwaniu bezpiecznego domu" wziął udział Ziyad Raoof, pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce. Rozmowę moderowała red. Anna Górska. 
Uczestnicy wzięli również udział w sesji II "Między propagandą a ludobójstwem" oraz sesji III "Między wolnością słowa a zakazem siania nienawiści". Nauczyciele i edukatorzy uczestniczyli w warsztatach "Róża - co i dlaczego widzimy naprawdę" prowadzonych przez Zbigniewa Bartusia, politologa, publicystę i dziennikarza oraz w zajęciach "Jak reagować na mowę nienawiści w szkołach oraz na przemoc w przestrzeni wirtualnej", które poprowadził mł. insp. Gerard Bah, pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka. 
Konferencję zakończyła sesja IV "Co to znaczy obcy", podczas której wystąpili: dr Adam Bulandra, specjalista w zagadnieniach polityki kryminalnej oraz zapobieganiu przestępczości, w tym przestępstwom z nienawiści. W panelu dyskusyjnym udział wzięli: Wiktoria Drapata - Ukrainka z polskim obywatelstwem, Mahmoud Gazeel - Libijczyk oraz muzułmanka Blanka Rogowska. Rozmowę moderowały Olga Onyszkiewicz i Natalia Tkachenko z Działu Edukacyjno-Programowego MDSM.

Zobacz galerię... 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Centrum Żydowskie w Oświęcimiu