FACEBOOK...
MENU...
plakat

Od IRENY SENDLEROWEJ do CONCHITY WURST 

Wśród postaci przywołanych przez uczestników III ogólnopolskiej konferencji „O wolności i prawach człowieka” znalazły się postaci z czasów II wojny m.in. Irena Sendlerowa, Janusz Korczak, Pius XI, Jerzy Bielecki, Chiune Sugihary, ale i całkiem współczesne: Jerzy Owsiak czy Conchita Wurst. Młodzież, w nawiązaniu do słów Władysława Bartoszewskiego „Warto być przyzwoitym”, dyskutowała o sytuacji w Polsce i świecie.

Gościem specjalnym konferencji był ppor. Karol Cierpica, który przejmująco opowiadał o udziale w misjach wojskowych w Afganistanie i byłej Jugosławii, a także o sytuacji weteranów po powrocie do Polski.

Na zakończenie młodzież wybrała dwa najciekawsze referaty. Rywalizację wygrał tu Mateusz Czyż, licealista z Krakowa, który przybliżył historię Conchity Wurst. Drugie miejsce zdobyły: Zuzanna Bryniarska i Marcelina Zygmund z Nowym Targu za sposób ukazania historii Jerzego Bieleckiego.

Podczas konferencji podsumowano również projekt „Małopolska Pamięta”. Agata Suszczyńska, zastępca dyrektora Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM, zapewniła o woli kontynuowania projektu w roku przyszłym.

W konferencji wzięło udział 140 uczniów i 20 nauczycieli.

zobacz galerię... 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Centrum Żydowskie w Oświęcimiu