FACEBOOK...
MENU...

Zaproszenie na konferencję

baner

W ramach działań Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka zapraszamy do udziału
w III. Międzynarodowej konferencji Europa wobec wyzwań XXI wieku (Oświęcim, 12-13 maja 2016 r.). Tegoroczny temat przewodni konferencji to: Europejczyk/Europejka - czyli kto?

W dwudniowej debacie wezmą udział dyplomaci, naukowcy, dziennikarze oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Uczestnicy będą próbowali odpowiedzieć na pytania, m.in.: Co oznacza być obywatelem Unii Europejskiej? Jak patriotyzm, nacjonalizm ma się do uniwersalnych praw człowieka? Czy chrześcijaństwo w Europie jest zagrożone? Czym jest europejska solidarność? Dlaczego uchodźcy budzą taki strach? Jak w praktyce wygląda ochrona praw mniejszości? Kto jest  bohaterem, a kto wrogiem w Europie?


Patronat honorowy nad konferencją objął Rzecznik Praw Obywatelskich.


Organizator konferencji:
OŚWIĘCIMSKIE FORUM PRAW CZŁOWIEKA  - MIASTO OŚWIĘCIM

Partnerzy:
Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu, Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego, Fundacja
na rzecz MDSM w Oświęcimiu, Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej (PAUCI), Fundacja Dialog-Pheniben, Instytut Historii i Archiwistyki UP im. KEN w Krakowie, Katedra Nauki o Polityce WSB w Chorzowie, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu, Stowarzyszeniem Romów w Polsce.

MIEJSCE KONFERENCJI:
Biblioteka Galeria Książki, ul. Nojego 2b, 32-600 Oświęcim
Konferencja ma charakter otwarty, ale ze względu na ograniczone możliwości lokalowe warunkiem uczestnictwa jest rejestracja elektroniczna.

ZGŁOSZENIE: (w załączeniu).

PROGRAM KONFERENCJI: (w załączeniu).

PRELEGENCI: (w załączeniu).

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu