FACEBOOK...
MENU...
akcja plenerowa wolnosc jest w nas

4 czerwca słowa zapisane na szeroko otwartych drzwiach Oświęcimskiego Instytutu Praw Człowieka wyszły na ulice. Ręka w rękę, noga w nogę zamanifestowały na chodnikach w całym mieście swą głęboką treść: WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, SZACUNEK, PRAWORZĄDNOŚĆ, OTWARTOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DEMOKRACJA, PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA, MARZENIA, Szybko okazało się, że słowa te niosą wartości niezwykle ważne dla wszystkich ludzi: oświęcimianie, starsi i młodsi, kobiety i mężczyźni, chłopcy i dziewczęta, w różnych konfiguracjach, przystają przy nich, uśmiechają się, komentują. Niektórzy ze wzruszenia płaczą.
To piękne, że w rocznicę wyborów, które w 1989 roku otworzyły nam wszystkim furtkę do wolności, tak wielu z nas przypomina sobie o tych słowach i – co więcej – docenia ich wartość. One przestają być zwykłymi napisami wtedy, gdy o nich pamiętamy i myślimy.
To my, ludzie, nadajemy słowom sens

*Z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku i Dnia Wolności i Praw Obywatelskich Oświęcimski Instytut Praw Człowieka zainicjował projekt pt. „Wolność jest w nas”, działanie edukacyjno-artystyczne, w ramach którego w przestrzeni publicznej – na miejskich chodnikach oraz w miejscach spacerów mieszkańców – pojawiły się słowa określające uniwersalne wartości.

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Fundacja Dialog-Pheniben