FACEBOOK...
MENU...

13 maja miała miejsce piękna uroczystość wręczenia wspaniałym kobietom: Marzenie Maj, Mai Ostaszewskiej i Joannie Talewicz statuetek Nagrody Nieobojętności OIPC.

Alicja Bartuś, kierująca Instytutem, witając gości podkreśliła, że „OIPC sensu swojego istnienia upatruje w pobudzaniu i podejmowaniu działań na rzecz nieobojętności na cierpienie, niesprawiedliwość, w sprzeciwianiu się nierówności, dyskryminacji ludzi ze względu na ich rasę, płeć, religię i inne cechy czy właściwości. Nagrodą Nieobojętności honorujemy osoby, które odnalazły sens życia w aktywnym pomaganiu, we wspieraniu słabszych i potrzebujących, w inspirowaniu innych, ale też wyrażaniu głośnego sprzeciwu wobec zła. Jako kraj i społeczeństwo bardzo potrzebujemy takich ludzi: potrafiących motywować do działania wszystkich tych, którzy chcieliby wyjść z zaklętego kręgu obojętności - ale nie wiedzą jak lub zwyczajnie się boją”.

 

Przybyli do Galerii Książki gości mogli wysłuchać dyskusji z laureatkami o motywacjach, które napędzają je do działania, o wartościach, które są dla nich ważne, o tym, jak pokonują przeszkody

 

Rozmowa z laureatkami Nagrody Nieobojętności OIPC 2024

 

Fotorelacja: Małgorzata Latawiec FotoLatawiec

Galeria 

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Miasto Oswiecim