FACEBOOK...
MENU...
Zupa pomidorowa
O drobnych różnicach, które potrafią nas dzielić, mówi praca Liwii Mazurkiewicz i Dagi Urman pt. "Zupa pomidorowa". Tytułowa zupa potraktowana została przez artystki jako uniwersalny symbol popularnego i lubianego dania, spożywanego prawie na całym świecie. Jednak jego entuzjaści dzielą się na specyficzne dwa obozy: jedni wolą jeść pomidorową z ryżem, drudzy - z makaronem.
„Nasza praca ma wymiar paraboliczny. Z przymrużeniem oka traktuje o różnicach oraz nakłania do pokonywania własnej niechęci, która potrafi nas oddzielić od innych. Kiedy człowiekowi udaje się przełamać i skosztować nieznanego to zbliża się do owych "innych"” – mówią autorki pracy wideo.
Liwia Mazurkiewicz - artystka multidyscyplinarna. Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie, gdzie kontynuuje naukę na studiach magisterskich. Jej wiodącym medium jest malarstwo, lubi jednak suplementować je formami przestrzennymi/rzeźbiarskimi, czy przenosić wizualne wyobrażenia na płaszczyznę wideo. W swoich praktykach skupia się na dualnej i niejednoznacznej naturze świata, czerpie z abstrakcyjnego poczucia humoru.
Daga Urman - artystka wizualna, tworzy obiekty oraz instalacje. Ukończyła Projektowanie Ubioru na łódzkiej ASP oraz malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS. Obecnie studiuje Sztukę Mediów na ASP w Warszawie. W trakcie studiów tworzyła autorski showroom artystyczny znajdujący się m.in. w instytucji Centrum Spotkania Kultur. Organizowała tam wydarzenia, pokazy, tworzyła instalacje, działając na pograniczu mody i sztuki.
Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Dom Spotkań z Historią w Warszawie