FACEBOOK...
MENU...
Kapituła Nagrody wyróżniła Marzenę MAJ za „owocne wykorzystywanie międzynarodowych sukcesów biznesowych do rozwijania społecznej misji wspierania wykluczonych i potrzebujących, za aktywne promowanie biznesu wrażliwego na drugiego człowieka”.
Marzena Maj jest przedsiębiorczynią, wiceprezeską w cenionej w wielu krajach świata polskiej firmie SMAY, od ponad dwóch dekad z zaangażowaniem rozwija globalną branżę wentylacji oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Bardzo aktywnie łączy działalność biznesową ze społeczną. Jest mentorką w programach rozwojowych studentów i studentek, aktywnie wspiera ideę równouprawnienia kobiet w przemyśle. Poza działalnością biznesową angażuje się w filantropię i przewodzi Fundacji Rodziny Maj im. Piotra Maja. Po wybuchu wojny w Ukrainie zainicjowała szereg działań wspierających uchodźców. W 2023 r. Fundacja Rodziny Maj wsparła niekomercyjne badania naukowe oraz niosła pomoc grupom często pomijanym, takim jak samotni ojcowie chorych dzieci czy rodzice borykający się z chorobami genetycznymi dzieci.
Marzena Maj znana jest także z mentorigu i walki o równe prawa kobiet i mężczyzn: „My, kobiety, jesteśmy w biznesie bardzo potrzebne. Niestety – ani szkoły, ani ogólnie społeczeństwo nie uczą nas, jak postępować w świecie stworzonym przez mężczyzn. Nie wpajają nam skutecznej komunikacji, liderskiego zarządzania zespołami, nie rozwijają przedsiębiorczości. Częściej jesteśmy ubrane w stereotypy, nakazy i zakazy. Chłopcom już od najmłodszych lat wolno robić więcej. A ja miałam to szczęście, że wychowywałam się z chłopakami, grałam z nimi w piłkę nożną, chodziłam na treningi sztuk walki. To pozwoliło mi odważniej reagować na wyzwania, z którymi stykałam się później w swojej karierze.
Teraz my, kobiety, idziemy po więcej – bo chcemy, bo jesteśmy w tym po prostu dobre. Pragniemy więcej biznesu z ludzką twarzą, opartego na zrozumieniu, równouprawnieniu i poszanowaniu obu płci. Więcej wolności w wyborach i piastowania najwyższych stanowisk w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych. Wartość kobiet często jest nieoceniona.”
Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Otwarta Rzeczpospolita