FACEBOOK...
MENU...
Zone

Zone

Paweł Bednarczyk w swoim performansie ukazuje desperacką próbę zmierzenia się z emocjami, które odczuwa w związku z sytuacją na polsko – białoruskiej granicy.
„Poprzez powtarzalne, niemal że mantryczny akt zakładania na siebie kolejnych warstw odzieży, próbuję odciąć się od przytłaczającego mnie wstydu. Narastająca ilość ubrań staje się nowym, niemożliwym do uniesienia ciężarem, symbolizuje niemożliwą do przepracowania traumę jednostki mającej łatwy dostęp do wszelkich dóbr kapitalistycznego świata. Moja sztuczna ubraniowa „comfort zone” jest krzywym zwierciadłem przygranicznej strefy. Nasz nadmiar jest pustą obietnicą lepszego świata, dla tych, którzy dziś czekają i umierają u jego fikcyjnych bram” – mówi Paweł Bednarczyk.

Paweł Bednarczyk zajmuje się muzyką i dźwiękiem. Ukończył studia dziennikarskie na UW. Następnie rozpocząłem studia na kierunku Sound Design w Warszawskiej Szkole Filmowej, które zdecydował się przerwać po wejściu w tryb zdalny z powodu pandemii. Obecnie jest na ostatnim roku ASP w Warszawie. 

Najnowsze w galerii...
Partnerzy OIPC...
  • Miasto Oswiecim